Ázerbájdžán udeřil v centru Náhorního Karabachu. Útok zničil místní tržnici a vyžádal si zraněné

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu se v rámci minské skupiny OBSE dohodli na dalším příměří v Náhorním Karabachu. Ráno ale ázerbájdžánské síly silně udeřily na centrum Náhorního Karabachu – Stěpanakert.

Stěpanakert, Náhorní Karabach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakety, pravděpodobně systémy GRAD, zasáhly hlavní tržnici v centru Stěpanakertu a zanechaly po sobě spoušť. Tržnice ale byla v té době zavřená, takže na místě nikdo nezahynul. Ve městě se doteď neobjevily ani známky rabování. Cílem útoku se stalo také sousední město Šuši, kde jsou podle karabašských úřadů zranění.

Rusko pomůže v případě potřeby Arménii. Reaguje na prosbu premiéra o zajištění bezpečnosti

Číst článek

Současné boje o Náhorní Karabach začaly před více než měsícem a jsou nejkrvavějšími v dané oblasti za více než 25 let. Mrtvých je podle AFP nejméně 1250.

Ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem původně vypukl v roce 1988 a Náhorní Karabach se s podporou Arménie odtrhl od Ázerbájdžánu ve válce, která si vyžádala na 30 tisíc mrtvých.

Jejím důsledkem jsou statisíce uprchlíků. Nyní se enkláva s převážně arménským obyvatelstvem a přilehlé území nacházejí pod vojenskou kontrolou Arménie, zatímco Ázerbájdžán považuje tato území za okupovaná.

mdo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme