Příměří v Náhorním Karabachu se porušuje. Arménie a Ázerbájdžán se navzájem obviňují ze střelby

V poledne místního času vstoupilo v platnost humanitární příměří v Náhorním Karabachu. Znepřátelené strany – Arménie a Ázerbájdžán – se ale obviňují z jeho porušování.

Jerevan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boje o Náhorní Karabach, které začaly 27. září a od té doby si vyžádaly desítky mrtvých, jsou označovány za nejkrvavější za více než 25 let | Zdroj: Reuters

Ministerstvo obrany Ázerbájdžánu oznámilo, že arménská strana hrubě porušila příměří a ostřelovala města Terter a Agdam. Tisková mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová na sociálních sítích napsala, že ázerbájdžánské síly porušily příměří na více místech a ostřelovaly mimo jiné město Hadrút.

Příměří, které státy během noci na sobotu uzavřely v Moskvě, má umožnit výměnu zajatců a těl padlých vojáků, která doteď leží na bojištích.

Arménské ministerstvo obrany informovalo, že ještě dopoledne ázerbájdžánské síly především z dronů ostřelovaly vesnice v Náhorním Karabachu, včetně jeho správního centra Stěpanakertu, ale nikdo tam nebyl podle dostupných informací zraněn.

Oběti, mrtví a zranění jsou ale hlášeni z města Kapan. Podle karabašského ministerstva obrany se protivník snažil zajistit si výhodnější pozice před tím, než příměří vstoupilo v platnost.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme