Byl to stadion splňující kritéria FIFA. Pak ho během bojů o Náhorní Karabach zasáhla letecká bomba

Válka si nevybírá – a to ani ta mezi Armény a Ázerbájdžánci v Náhorním Karabachu. Terčem ostřelování se tam staly i čistě civilní objekty. Včetně fotbalového stadionu ve městě Martuni. Jak si na místě ověřil zvláštní zpravodaj Radiožurnálu, bomba zničila většinu stadionu, který do té doby splňoval všechna kritéria FIFA.

Martuni (Náhorní Karabach) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Martuni mají velmi pěkný fotbalový stadion, jmenuje se Avakian Arena, a ten se také stal terčem ostřelování. V trávníku zeje obrovský kráter, nikoliv u branky, ale někde ve třetině hrací plochy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Terčem bombardování v Náhorním Karabachu se stal i fotbalový stadion v Martuni. Poslechněte si reportáž přímo z Náhorního Karabachu od Martina Dorazína

Na tomto stadionu v Martuni se konalo v roce 2019 fotbalové mistrovství světa neuznaných států - podobně jako Náhorní Karabach. Tehdy tady bylo asi 10 000 lidí. Stadion postavili právě pro tyto hry. A jak říká správce areálu, fotbalový stadion splňuje všechna kritéria FIFA.

Sportovní stánek se stal cílem raketového ostřelování jako ostatně celé toto město na administrativní hranici mezi Karabachem a ázerbájdžánskou stranou.

OBRAZEM: Ruská mírová mise se usadila v Náhorním Karabachu. Místní jsou rádi, tvrdí vojáci

Číst článek

Kráter poničil celé hřiště, je hluboký asi pět metrů, ale bahno leží ve vzdálenosti několika desítek metrů. Tlaková vlna poničila i obchody kolem. Stadion zasáhla letecká bomba – 500 kilogramů trhaviny – spuštěná na padáku.

Správce stadionu bydlí kousek odtud a říká, že nikdy v životě nic podobného neviděl. Ty, kteří to udělali, nazývá barbary, tady přece nebyl žádný vojenský cíl, byla to jen čistá zlomyslnost.

Správce se trochu rozčiluje, pokládá rétorické otázky, proč svět k těmto věcem mlčí, když tady šlo evidentně o útoky, o bombardování zcela civilních cílů v 21. století.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme