V Nairobi se zřítil šestipatrový dům. Obyvatelé z trosek zachránili deset lidí

V troskách zříceného domu v Nairobi jsou lidé, místním obyvatelům se zatím podařilo z rozvalin zachránit deset osob. S pátráním po dalších pomáhají vojáci. Hroucení budov je v Nairobi častý jev, developeři mnohdy obcházejí předpisy.

Nairobi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé odklízejí trosky po pádu budovy v Nairobi | Foto: ROBERT NYUMU MBUVI | Zdroj: Reuters

V keňském hlavním městě Nairobi se v pátek zřítil šestipodlažní dům, v jehož troskách jsou zřejmě uvězněni lidé. S odvoláním na sdělení keňských úřadů o tom informovala agentura AP, podle níž je hroucení budov v Nairobi častý jev.

Velitel obvodní policie Philip Ndolo agentuře AP řekl, že místní obyvatelé bezprostředně po neštěstí zachránili z rozvalin holýma rukama deset lidí. Posléze přijeli pomoci s pátráním po dalších možných zavalených lidech a s jejich záchranou vojáci.

Kolaps domů je v keňské metropoli, kde je velká poptávka po bytech, poměrně častý jev. Značný podíl viny na tom mají developeři, kteří s vidinou větších zisků mnohdy obcházejí předpisy, poznamenala AP.

Po zřícení osmi domů v Keni v roce 2015, při nichž přišlo o život 15 lidí, prezident Uhuru Kenyatta nařídil důkladné prověření všech budov v zemi, zda odpovídají stanoveným normám. Státní stavební úřad při tom zjistil, že v Nairobi je 58 procent domů neobyvatelných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme