800 milionů ve 26 světových měnách. Policie zasahovala u malajsijského expremiéra

Malajsijská policie už sečetla všechny peníze nalezené při domovních prohlídkách u bývalého premiéra Najiba Razaka. V několika domech si schovával bankovky v přepočtu za 800 milionů korun. Vyšetřovatelé našli v taškách a papírových bednách taky zlato, luxusní hodinky a šperky. Detektivové se teď snaží dokázat, že expremiér přijímal úplatky a nedanil luxusní dary.

Kuala Lumpur (Aktualizováno: 11:47 26. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Expremiér Malajsie Tun Najib Razak. | Foto: Lai Seng Sin | Zdroj: Reuters

S expremiérem Razakem je spojen korupční skandál kolem investičního fondu 1MDB, který založil. Z fondu zmizelo v přepočtu téměř 90 miliard korun.

Muž, který vrhal stín. Uzdraví bývalý autokrat Mahathir nemocnou Malajsii?

Číst článek

Podle vyšetřovatelů našla policie ve třech luxusních apartmánech, které patří Najibu Razakovi hotovost v celkem šestadvaceti různých světových měnách.

V případě luxusního zboží už policie oslovila výrobce, zda jde o jejich originály. Pokud ano, cena zabavených předmětů výrazně vzroste.

Najib Razak byl ministerským předsedou Malajsie od roku 2009. Jeho strana jménem Národní fronta na začátku května prohrála volby a od té doby se o něj zajímá policie. Během vyšetřování nesmí opustit Malajsii.

Ve funkci nahradil v květnu Razaka nový premiér Matahir Mohamad, který se ve svých 92 letech stal nejstarším zvoleným lídrem na světě.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme