Nákaza bakterií EHEC zřejmě pocházející z Hamburku 'se stabilizuje'

Hamburk v době tradičního Hafenfestu je teď pro německé vědce nejpravděpodobnějším ohniskem šířící se nákazy bakterie EHEC. Město začátkem května navštívilo na půl druhého milionu lidí. Nedlouho po té se v Hamburku objevily první případy krvácivého průjmu. Nemoc už lékaři identifikovali v celkem dvanácti zemích. Podle evropských odborníků se ale šíření nezvyšuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Enterohemoragické bakterie Escherichia coli (EHEC) na kolorovaném obrázku ze skenovacího elektronového mikroskopu, 5000x zvětšeno. | Foto: Eye of Science, Science Photo Library

V Hamburku zákeřná bakterie zasáhla přes sto lidí, z toho dvě desítky onemocněly velmi vážně. Stopa vede i do Lübecku, kde se najednou nakazilo sedmnáct lidí a jedna žena po návštěvě restaurace onemocnění podlehla.

Odborníci stále tápou a netuší, odkud nákaza pochází. Původní podezření na okurky dovážené ze Španělska se při podrobnějších laboratorních testech nepotvrdilo.

Nově se spekuluje o nedostatečně zpracovaném mase. Šíření smrtící zmutované bakterie EHEC se ale podle evropských expertů stabilizuje. I když se v Německu za poslední dva dny objevilo 200 nových případů, celkové množství infekcí se podle nich snižuje.

Martina Hanáčková, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme