Nákazy hospodářských zvířat děsí Němce

Epidemie slintavky a kulhavky na Britských ostrovech je podle britského ministra zemědělství Nicka Browna už pod kontrolou. Počet potvrzených případů nemoci přitom stále ještě roste. Do dneška bylo prokázáno 139 případů, což je o čtyři více než včera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský ministr zemědělství ale zdůraznil, že přísná omezení pohybu hospodářských zvířat a zničení desítek tisíc nakažených kusů zabránila rozšíření nemoci. V Německu momentálně prověřují podezření na slintavku a kulhavku u telat v Dolním Sasku. Německá policie důkladně kontroluje zákaz přepravy chovných zvířat po dálnicích i silnicích.

Transporty zvířat mohou směřovat pouze na jatka. Povolení k přepravě mezi obchodníky zemská ministerstva nevydávají. Trhy s dobytkem zůstávají uzavřené. Krize kolem slintavky a kulhavky i nemoci šílených krav výrazně ovlivnila stravovací návyky obyvatel. Podle průzkumu institutu Wickert jí hovězí maso pouze 41 procent Němců.

S problémy se však potýkají nejen obchodníci s masem. Obavy z epidemie slintavky a kulhavky se promítly například do omezení dostihových a jezdeckých soutěží. Ačkoli koně jsou vůči této infekci imunní, jsou považováni za poteciální přenosce nákazy. Malá závodiště si nemohou dovolit nákladná hygienická opatření ve výši několika tisíc marek, a tak závody raději ruší.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme