Nákazy hospodářských zvířat děsí Němce

Epidemie slintavky a kulhavky na Britských ostrovech je podle britského ministra zemědělství Nicka Browna už pod kontrolou. Počet potvrzených případů nemoci přitom stále ještě roste. Do dneška bylo prokázáno 139 případů, což je o čtyři více než včera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský ministr zemědělství ale zdůraznil, že přísná omezení pohybu hospodářských zvířat a zničení desítek tisíc nakažených kusů zabránila rozšíření nemoci. V Německu momentálně prověřují podezření na slintavku a kulhavku u telat v Dolním Sasku. Německá policie důkladně kontroluje zákaz přepravy chovných zvířat po dálnicích i silnicích.

Transporty zvířat mohou směřovat pouze na jatka. Povolení k přepravě mezi obchodníky zemská ministerstva nevydávají. Trhy s dobytkem zůstávají uzavřené. Krize kolem slintavky a kulhavky i nemoci šílených krav výrazně ovlivnila stravovací návyky obyvatel. Podle průzkumu institutu Wickert jí hovězí maso pouze 41 procent Němců.

S problémy se však potýkají nejen obchodníci s masem. Obavy z epidemie slintavky a kulhavky se promítly například do omezení dostihových a jezdeckých soutěží. Ačkoli koně jsou vůči této infekci imunní, jsou považováni za poteciální přenosce nákazy. Malá závodiště si nemohou dovolit nákladná hygienická opatření ve výši několika tisíc marek, a tak závody raději ruší.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme