Nákladní loď narazila v Janově do řídící věže, zemřelo nejméně sedm lidí

Záchranáři v italském Janově pátrají po několika pohřešovaných po havárii nákladní lodi. Plavidlo vjelo do řídící věže, která se ohnula a její část spadla do vody. Nejméně sedm lidí nehodu nepřežilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náraz lodi řídící věž zcela zničil | Zdroj: Reuters

Loď Jolly Nero o výtlaku 40 tisíc tun vyplouvala z přístavu vedená dvěma pilotními čluny. Zádí nečekaně narazila do pilotní věže na molu Giano.

Nárazem se věž vysoká přes 50 metrů naklonila o 45 stupňů a následně se zřítila.

Podle poslední zpráv záchranáři z trosek vyprostili sedm mrtvých těl a pět osob se zraněním. Dvě z nich jsou ve velmi vážném stavu.

Stále se ale ještě pohřešují dva lidé. Ve chvíli nárazu byli zřejmě ve výtahu věže a záchranáři se k nim dosud nedostali.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nehodě v Janově informovala spolupracovnice Českého rozhlasu Vědunka Lunardi

Oběti a zranění jsou téměř všichni pracovníci operativního centra přístavu, ze kterého se kontroluje provoz v přístavu podobně jako z řídící věže na letištích. Několik zaměstnanců přístavu bylo ale pravděpodobně i v sousední budově, na kterou trosky rovněž dopadly.

O příčině havárie se zatím jen spekuluje. Nehoda se stala ve chvíli, kdy se na kontrolním pracovišti střídaly směny. Na místě bylo tedy více lidí než v běžném provozu.

Podle italských medií by vina mohla být na straně kapitány lodi. Objevují se také informace, že se plavidlu zablokovaly motory, a nedalo se tak ovládat.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme