Nákladní loď plující pod vlajkou Palau zastavila střelba ruského námořnictva. Mířila k Ukrajině

Ruská válečná loď v neděli vyslala výstražné výstřely k nákladní lodi plující k ukrajinskému pobřeží pod vlajkou Palau v jihozápadní části Černého moře. Informovalo o tom v neděli podle agentury Reuters ruské ministerstvo obrany.

Černé moře Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecká nákladní loď, kterou se u italské Neapole pokusili unést migranti

Loď Sukru Okan byla na cestě do ukrajinského přístavu Izmajil (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Rusko oznámilo, že hlídková loď Vasilij Bykov pálila z automatických zbraní na plavidlo Sukru Okan poté, co jeho kapitán nereagoval na výzvu k zastavení kvůli inspekci.

Loď Sukru Okan byla na cestě do ukrajinského přístavu Izmajil, uvedlo ministerstvo. Izmajil leží na jihozápadě Ukrajiny u hranic s Rumunskem. Protéká jím řeka Dunaj.

„Byla spuštěna varovná střelba z automatických zbraní s cílem vynutit si zastavení lodi,“ uvedlo ruské ministerstvo. Ruští vojáci se údajně na palubu lodi dostali s pomocí vrtulníku Ka-29.

„Poté, co inspekční skupina dokončila svou práci na palubě, Sukru Okan pokračoval ve své plavbě do izmajilského přístavu,“ sdělilo ruské ministerstvo.

Sukru Okan je registrován jako loď pod vlajkou tichomořského ostrovního státu Palau s nosností 2155 tun. Jejím domovským přístavem je Istanbul.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme