Američtí záchranáři vyprošťují posádku z nákladní lodi u pobřeží Georgie. Při plavbě se převrátila na bok

Americká pobřežní stráž v neděli musela zachraňovat posádku nákladní lodi, která se u východního pobřeží USA začala silně naklánět na bok a hrozí jí potopení. Z celkem 24 lidí na palubě plavidla Golden Ray se podařilo na pevninu převézt 20, čtyři osoby se pohřešují, informovala stanice CNN. Příčina nehody zatím není známá.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní lodi u amerického východního pobřeží hrozí potopení.

Nákladní lodi u amerického východního pobřeží hrozí potopení. | Foto: Buff Leavy | Zdroj: ČTK

Nákladní loď plující pod vlajkou Marshallových ostrovů převáží vozidla a do potíží se dostala při plavbě podél pobřeží státu Georgia v noci na neděli. Silně se naklonila na levý bok a posádka, která už nedokázala plavidlo stabilizovat, vyslala nouzový signál. Záchrannou operaci ale přerušil požár na palubě, a tak záchranáři přestali pátrat po zbylých čtyřech členech posádky.

„Nedokážeme přesněji říci, co se uvnitř plavidla děje a zda už byl oheň zcela uhašen,“ uvedl velitel pobřežní stráže John Reed. Odborníci se nyní snaží náklon lodi zmenšit tak, aby záchranáři opět mohli dovnitř.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme