Nález podezřelého balíku uzavřel Brooklynský most

Kvůli nálezu podezřelého balíku newyorská policie krátce uzavřela Brooklynský most. Americká FBI totiž varovala před nebezpečím teroristických útoků na newyorské dominanty. Podle zpravodajky Českého rozhlasu ve Spojených státech Olgy Krupauerové šlo ale tentokrát jen o planý poplach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brooklynský most | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová - uzavření Brooklynského mostu

Policie uzavřela most spojující Brooklyn a Manhattan dnes ráno místního času přibližně na hodinu, aby vyšetřila obsah původně podezřelého balíku, který se ale později ukázal neškodným. New York je ve stavu zvýšené pohotovosti kvůli slavnostní přehlídce Atlantické flotily amerického námořnictva, která dnes začíná na řece Hudson a které se zúčastní 21 plavidel a přes šest tisíc námořníků.

Federální úřad pro vyšetřování varoval newyorské úřady před velmi vágním nebezpečím teroristických útoků na sochu Svobody a Brooklynský most. Nepotvrzené informace pocházejí od jednoho ze členů Al-Káidy zajatého po loňských teroristických útocích. Náčelník newyorské policie pro jistotu v metropoli ještě zvýšil už tak mimořádná bezpečnostní opatření.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme