Náměstek ředitele UNICEF končí po obviněních ze sexuálního obtěžování. Posílal nevhodné textové zprávy

Náměstek ředitele Dětského fondu OSN (UNICEF) Justin Forsyth rezignoval, uvedla ve čtvrtek organizace v prohlášení. Stalo se tak poté, co vyšlo najevo, že tento Brit byl obviněn z nevhodného chování a poznámek vůči ženám v době, kdy ve vysoké funkci pracoval pro dětskou charitativní organizaci Save the Children. Forsyth podle serveru BBC News uvedl, že nechce, aby to, jak média píšou o jeho minulosti, poškodilo charitativní práci.

New York/Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo organizace UNICEF | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Forsytha v roce 2011 a 2015 obvinily tři ženy, že jim posílal nevhodné textové zprávy a komentoval, co měly na sobě. Forsyth uvedl, že se již v té době těmto ženám omluvil. Případ podle něj organizace řešila prostřednictvím mediace a formální stížnost proti němu nikdo nepodal. Dodal, že se domníval, že kauza už je dávno vyřešená.

Osahávání hostesek, pozvánky na pokoj. Brity otřáslo sexuální obtěžování na charitativní akci

Číst článek

Forsythova demise přichází krátce po odhalení médií, že pracovníci britské charitativní organizace Oxfam si na Haiti a v některých afrických zemích platili prostitutky. Jedna z manažerek Oxfamu v reakci na informace odešla z funkce a charita slíbila obvinění podrobně prošetřit.

Před několika dny manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové Brendan Cox opustil místa ve dvou charitativních společnostech poté, co veřejně vyšla najevo jeho obvinění ze sexuálního obtěžování několika žen. Jedno z nich se vztahovalo k jeho činnosti v Save the Children.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme