Náměstek Telička vyjednává s EU o dopravě

V Bruselu se probíhá další kolo vstupních rozhovorů České republiky s Evropskou unií. Jednání za naši stranu vede státní tajemník Pavel Telička. Česko zatím uzavřelo jednání o čtyřiadvaceti kapitolách evropského práva ze třiceti. Jak hlásí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, dnes se počet uzavřených kapitol nezvýší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

Česká republika musí ještě uzavřít šest kapitol, aby úspěšně ukončila vstupní rozhovory s Evropskou unií. Jedná se o dopravu, hospodářskou soutěž, zemědělství, regionální politiku, o výši našeho příspěvku do rozpočtu EU a nakonec o české zastoupení v institucích Unie. Zatím ani jedna z těchto šesti kapitol není k uzavření připravena.

Náměstek Telička dnes v Bruselu jedná pouze o dopravě, k níž už má Unie společné stanovisko. Patnáctka chce omezit maximálně na čtyři roky podnikání českým dopravcům v příhraničních regionech v Německu a Rakousku, což se Zemanově vládě nelíbí. Telička se proto už několik měsíců pokouší Unii přesvědčit, aby od této věci ustoupila - zatím neúspěšně.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme