Náměstek Telička vyjednává s EU o dopravě

V Bruselu se probíhá další kolo vstupních rozhovorů České republiky s Evropskou unií. Jednání za naši stranu vede státní tajemník Pavel Telička. Česko zatím uzavřelo jednání o čtyřiadvaceti kapitolách evropského práva ze třiceti. Jak hlásí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, dnes se počet uzavřených kapitol nezvýší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

Česká republika musí ještě uzavřít šest kapitol, aby úspěšně ukončila vstupní rozhovory s Evropskou unií. Jedná se o dopravu, hospodářskou soutěž, zemědělství, regionální politiku, o výši našeho příspěvku do rozpočtu EU a nakonec o české zastoupení v institucích Unie. Zatím ani jedna z těchto šesti kapitol není k uzavření připravena.

Náměstek Telička dnes v Bruselu jedná pouze o dopravě, k níž už má Unie společné stanovisko. Patnáctka chce omezit maximálně na čtyři roky podnikání českým dopravcům v příhraničních regionech v Německu a Rakousku, což se Zemanově vládě nelíbí. Telička se proto už několik měsíců pokouší Unii přesvědčit, aby od této věci ustoupila - zatím neúspěšně.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme