'Jste terorista! Máme tu ISIS!' Muž na parkovišti napadl baseballovou pálkou rodinu, protože mluvila španělsky

Na sociálních sítích se v pátek objevilo video, na kterém je Kanaďan Sergio Estepa se svojí rodinou napaden útočníkem Markem Philipsem baseballovou pálkou v St. Thomas v Ontariu. Philips rodinu označil za „teroristy“ a „ISIS“ a to jen kvůli tomu, že mluvili španělsky, píše server New York Post. Upozorňujeme, že video zachycuje celou situaci a ačkoli neobsahuje přímé zobrazení násilí, může být silně emotivní a znepokojující.

Saint Thomas (Kanada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Běžte sakra odsud pryč,“ pokřikoval ostře muž na rodinu, jak ukazuje video. Opakovaně také volal: „ISIS! ISIS! Máme tady ISIS.“ Celý incident se odehrál ve čtvrtek odpoledne na parkovišti u nákupního centra v St. Thomas v Ontariu.

Šestatřicetiletý Mark Philips byl později zatčen a obviněn z agresivního útoku a útoku se zbraní, informuje kanadská veřejnoprávní televizní a rozhlasová stanice CBC na svém webu.

Video zveřejnila na svém twitterovém profilu Estepeho přítelkyně Mari Zabranová. Společně s nimi byl na místě ještě třináctiletý syn.

„Ten muž se mohl zbláznit, protože jsme mluvili španělsky. Chystal se udeřit mého 13letého syna, ale můj přítel před agresora skočil, když si pohazoval pálkou,“ napsala Zabranová na twitteru.

Estepovi během útoku, kdy chránil svého syna, zlomil agresor žebro. Podle serveru New York Post má Estepa i několik modřin, to zároveň ukazuje i fotografie zveřejněná kanadskou CBC.

„Je to znepokojující. Toto byl ojedinělý a dost hrůzný incident. A doufáme, že zůstane ojedinělý,“ uvedl CBC seržant Brian Carnegie.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme