Napětí mezi Severní a Jižní Koreou se uvolňuje. I díky povodním

Jihokorejská vláda schválila další pomoc pro Severní Koreu. Humanitární dodávky mají v KLDR zmírnit dopad ničivých povodní. Rozhodnutí Soulu je signálem, že obě země znovu obnovily kontakty. Ty narušilo březnové potopení jihokorejské korvety, při které zahynulo na 50 námořníků.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venkov v KLDR

Venkov v KLDR | Foto: Velvyslanectví ČR v Pchjongjangu

Schválené dodávky v hodnotě 1,2 milionu dolarů obsahují mouku, chléb, rýži i přikrývky a prvních 400 tun má být do Severní Koreje dopraveno už ve čtvrtek. Další pomoc za zhruba pět milionů dolarů slíbil už v pondělí jihokorejský červený kříž. Jeho zástupci mají navíc spolu se severokorejskými kolegy začít tento pátek jednat o dalším kole setkávání členů rodin rozdělených Korejskou válkou.

Obnovení rozhovorů nabídla minulý týden Severní Korea, která zároveň propustila posádku zadržovaného jihokorejského plavidla. Podle expertů jde o projev zlepšování vztahů mezi Soulem a Pchjongjangem, režim Kim Čong-ila navíc vyjádřil ochotu vrátit se k jednáním o severokorejském jaderném programu.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme