Napětí na předměstích Paříže trvá

Střety policie se skupinami mladíků si na pařížských předměstích jen za poslední dvě noci vyžádaly 80 zraněných. Stále se čeká, jestli nepokoje nepřerostou v otevřený konflikt. Prezident Nicolas Sarkozy nebere situaci na lehkou váhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vypálená budova ve Villiers-le-Bel na severu Paříže | Foto: AFP

Prezident Sarkozy svolal na středeční ráno schůzku několika klíčových ministrů s cílem jednat o možných důsledcích napjaté situaci na předměstích. Premiér Francois Francois Fillon navštívil Villiers-le-Bel, kde srážky mezi mládeži a policisty začaly po nešťastném incidentu, který si vyžádal životy dvou mladíků. Sarkozy také pozval do Elysejského paláce jejich rodiče.

Policejní hlídky jsou ve Villiers-le-Bel a na dalších místech Paříže výrazně posíleny. Očekává se, že i tuto noc budou hořet automobily navzdory volání po klidu ze strany starostů těchto měst.

Policejní vyšetřování potvrdilo, že policisté nenesou za incident, který se stal záminkou k propuknutí násilí, žádnou odpovědnost. Otázkou jen zůstává, zda poskytli oběma mladíkům do příjezdu sanitky dostatečnou pomoc.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme