Napětí na turecko-irácké hranici sílí

Ankara je stále připravena, bez ohledu na reakce mezinárodního společenství, zaútočit na irácké základny separatistů ze Strany kurdských pracujících. Prezident kurdské autonomie Masúd Barzání proto tureckou vládu vyzval k přímým jednáním. Rozhovory mají krizi na hranicích, kde je seskupeno více než sto tisíc vojáků turecké armády, urovnat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurdský bojovník | Foto: AFP

Masúd Barzání uvedl, že autonomní vláda je připravena jednat o urovnání krize kolem bojovníků Kurdské strany pracujících PKK. Ti se podle turecké vlády ukrývají v autonomii a vyrážejí odtud k útokům na turecké území. Podle Barzáního turecká strana zrušila rozhovory , kterých se dnes měla zúčastnit delegace iráckého Kurdistánu.

Podle televize Al-Džazíra jednala v Turecku s tamními představiteli už minulý týden, ale nepodařilo se jí dosáhnout žádného pokroku. Jen v poslední době zahynulo při útocích PKK na východě Turecka přes čtyřicet lidí.

Jaromír Janev, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme