Nárazový vítr příčinou mnoha škod v Polsku

Silný nárazový vítr sužuje obyvatele zvláště severního a severovýchodního Polska. Pod padajícími stromy a větvemi zahynuli tři lidé. Na mnoha místech je zpřetrhané elektrické vedení a jsou zatarasené silnice. Rychlost větru místy dosahuje až 90 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozštípnutý kmen smrku | Foto: Jan Rosenauer

Dvě oběti na životech si silný vítr vyžádal v Starogardě Gdaňskim v Pomořanském vojvodství, kde vyvrácený strom spadl na auto. Při odstraňování kmene stromu ze silnice v jiné části vojvodství zahynul jeden hasič.

Na pobřeží Polska zuří bouře o síle 8 až 9 stupňů Beaufortovy škály. Předpovědi ale počítají i s 11.stupněm. Na severovýchodě země kolem města Bialystok je kvůli roztrhanému elektrickému vedení bez proudu 10 tisíc domácností. Vítr poškodil skoro 1 a půl tisíce transformátorových stanic středního napětí.

Mimořádně silný vítr vane také ve středním Polsku kolem Poznaně. Jeho rychlost dosahuje až 80 km/h. I tam se hasiči potýkají s poruchami elektrického vedení a stromy na vozovkách.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme