Jako z filmu. Člen virginské národní gardy ukradl obrněný transportér a sto kilometrů ujížděl policii

Člen národní gardy amerického státu Virginia ukradl v úterý ze základny malý obrněný transportér, před policií pak ujížděl asi dvě hodiny, než se po stokilometrové honičce očividně sám vzdal. Informovala o tom ve středu televize Fox News s tím, že motiv činu není znám.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukradený obrněný transportér v ulicích hlavního města Virginie Richmondu. | Foto: Parker Slaybaugh | Zdroj: Reuters

Gardista, který byl identifikován jako velitel ženijního praporu, se pásového transportéru zmocnil na základně Fort Pickett.

S obrněným vozem, který nebyl vybaven zbraňovými systémy, poté před policií ujížděl po dálnici a dojel až do hlavního virginského města Richmondu. Při honičce, kdy transportér dosahoval rychlosti až 65 kilometrů v hodině, nedošlo k žádné nehodě.

Transportér stíhaný policejními vozy vyvolal v Richmondu rozruch. „Bylo to jako vystřižené z filmu,“ prohlásil Brian Wingert, který byl svědkem události. „Slyšel jsem velké vozidlo, znělo to jako tank, ale pohybovalo se to hodně rychle,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme