Nový šéf Tatranského národního parku rezignoval. Ukázalo se, že byl v minulosti odsouzen za pytláctví

Nový šéf správy nejstaršího národního parku na Slovensku Peter Olexa rezignoval na svou funkci. Ve čtvrtek o tom informovalo ministerstvo životního prostředí. Olexa tak učinil po informacích tisku, že byl před deseti lety odsouzen k peněžitému trestu za pytláctví. Jeho odchod z řídící funkce požadovala opozice.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zprava: státní tajemník Ministerstva životního prostředí Slovenska Filip Kuffa, bývalý ředitel Správy Tatranského národního parku (TANAP) Peter Olexa, ministr životního prostředí Slovenska Tomáš Taraba (nominant SNS) a Ján Slivinský ze Správy TANAP na tiskové konferenci v Tatranské Lomnici v úterý 9. ledna 2024

Zprava: státní tajemník Ministerstva životního prostředí Slovenska Filip Kuffa, bývalý ředitel Správy Tatranského národního parku (TANAP) Peter Olexa, ministr životního prostředí Slovenska Tomáš Taraba (nominant SNS) a Ján Slivinský ze Správy TANAP na tiskové konferenci v Tatranské Lomnici v úterý 9. ledna 2024 | Zdroj: Profimedia

Soud podle listu Korzár uznal Olexu vinným z toho, že v roce 2012 usmrtil vlka mimo loveckou sezonu. Za to mu uložil pokutu 300 eur (7360 korun). Soud podle médií také rozhodl o propadnutí lebky vlka, kterou si Olexa ponechal, i použité zbraně ve prospěch státu.

Expresní likvidace speciální prokuratury Ficovi nevyšla. Hrozí, že ovlivní prezidentskou kampaň

Číst článek

Olexa se stal šéfem správy Tatranského národního parku (TANAP) po nástupu nové vlády premiéra Roberta Fica, která už vyměnila vedení různých institucí a úřadů.

Loni v listopadu byl Olexa nejprve pověřen řízením správy TANAP a následně uspěl ve výběrovém řízení na post ředitele této instituce. TANAP zahrnuje mimo jiné území Vysokých Tater, což je nejvyšší pohoří na Slovensku.

Rezignaci Olexy požadovaly opoziční strany. Jeho jmenování do čela správy TANAP označily za politické rozhodnutí a uvedly, že Olexa v minulosti kandidoval za stranu nynějšího slovenského ministra životního prostředí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme