Náš postoj je pevný jako skála, shazuje Maďarsko estonský kompromis o migračních kvótách

Maďarsko se nadále „pevně staví proti nelegální migraci“, prohlásil v pondělí šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó ohledně kompromisního návrhu estonského předsednictva Evropské unie na reformu azylového systému bloku. EU by se podle maďarského ministra měla namísto přerozdělování migrantů soustředit na ochranu své vnější hranice.

Budapešť/Tallin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Maďarský pohled na migraci je jasný a pevný jako skála. Myslíme si, že nelegální přistěhovalectví je nebezpečné. EU se nikdy nemusela tolik potýkat s teroristickou hrozbou jako nyní, a to vinou nelegální migrace,“ prohlásil Szijjártó podle agentury Reuters.

Česku, Maďarsku a Polsku stále hrozí pokuta kvůli uprchlickým kvótám. Komise ji chtěla oznámit tento týden

Číst článek

Jakákoli „povzbuzení“ pro další příchozí migranty je podle ministra proti evropským zájmům. Jediným řešením, přijatelným pro Budapešť, je podle něj zastavit migraci co nejdále od hranic EU.

Estonské předsednictví EU se velmi opatrně snaží řešit základní spor, který dělí státy EU ohledně reformy azylového systému bloku. Vyhýbá se sice výrazu kvóty, přesto však zmiňuje - pro případ vystupňování migrační krize - možnost dobrovolného i povinného přerozdělování migrantů.

Podle estonského návrhu by Evropská komise měla stanovit „spravedlivé podíly“ žadatelů o azyl, připadající na členské země na základě velikosti populace a bohatství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme