Naše mise při EU má málo lidí

Bezpečnostní prověrky brzdí posílení naší mise při Evropské unii v Bruselu. Ta přitom na sebe po podpisu přístupové smlouvy bere nutně nové úkoly a potřebuje zdvojnásobit stav. V extrémním případě se čeká na vybranou diplomatku už skoro rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Evropské komise v Bruselu

Sídlo Evropské komise v Bruselu | Foto: Euroskop

"Ano, v několika případech to představuje již problém," říká Radiožurnálu náš velvyslanec při EU Pavel Telička. Nejde přitom jen o diplomaty, prověřeni musí být všichni. "Paradoxně ještě horší situace je u administrativního personálu. My prostě bychom potřebovali mít na misi dvojnásobek, ne-li téměř trojnásobek stavu asistentek, sekretářek, a jsme na 4. To je prostě situace pomalu už neúnosná."

Čekání na prověrky se přitom netýká jenom bruselské mise. Je to velký problém a nesmírně to ztěžuje naši práci, konstatuje šéf naší diplomacie Cyril Svoboda. Podle mluvčího ministerstva Víta Koláře, potřebuje Černínský palác akutně prověřit 140 lidí. Nevyřízené zůstávají přitom i některé žádosti podané v roce 1999.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme