Násilí na Blízkém východě pokračuje

Nejméně dva Izraelci přišli o život a dalších 14 jich bylo zraněno při střelbě na autobusovém nádraží v severoizraelském městě Afula. Pachatelem útoku byl muž oblečený do izraelské vojenské uniformy. Podle svědků šlo o Palestince. Útočník střílel do davu cestujících ze samopalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští policisté, kteří ho prý okamžitě zastřelili, u něj našli poznámky psané v arabštině. Ty považují za dopis na rozloučenou. Izraelský bezpečnostní kabinet dnes obnovil operaci, která má za cíl vyhledávání a likvidaci palestinských militantů. Toto opatření čelí mezinárodní kritice.

Předseda izraelské vlády Ariel Šaron vyzval západní státy, aby se nepokoušely uzavřít dohodu s Araby na účet Izraele. Šaron varoval před opakováním situace z roku 1938, kdy Západ opustil tehdejší Československo. Izrael je v současnosti pod mezinárodním tlakem, aby se všemožně snažil o ukončení konfliktu s Palestinci. Izrael dnes kvůli pokračujícímu násilí zmrazil plán příměří, který minulý týden dohodl izraelský ministr zahraničí Šimon Peres s palestinským předákem Jásirem Arafatem.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme