Násilí na Blízkém východě pokračuje

Nejméně dva Izraelci přišli o život a dalších 14 jich bylo zraněno při střelbě na autobusovém nádraží v severoizraelském městě Afula. Pachatelem útoku byl muž oblečený do izraelské vojenské uniformy. Podle svědků šlo o Palestince. Útočník střílel do davu cestujících ze samopalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští policisté, kteří ho prý okamžitě zastřelili, u něj našli poznámky psané v arabštině. Ty považují za dopis na rozloučenou. Izraelský bezpečnostní kabinet dnes obnovil operaci, která má za cíl vyhledávání a likvidaci palestinských militantů. Toto opatření čelí mezinárodní kritice.

Předseda izraelské vlády Ariel Šaron vyzval západní státy, aby se nepokoušely uzavřít dohodu s Araby na účet Izraele. Šaron varoval před opakováním situace z roku 1938, kdy Západ opustil tehdejší Československo. Izrael je v současnosti pod mezinárodním tlakem, aby se všemožně snažil o ukončení konfliktu s Palestinci. Izrael dnes kvůli pokračujícímu násilí zmrazil plán příměří, který minulý týden dohodl izraelský ministr zahraničí Šimon Peres s palestinským předákem Jásirem Arafatem.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme