Násilí na Blízkém východě si vybralo další oběti

Počet obětí a zraněných na Blízkém východě znovu vzrostl. Lidová fronta pro osvobození Palestiny a Brigády mučedníků od Al-Aksá oznámily, že v noci podnikly společný útok na židovskou osadu Necarim v pásmu Gazy. Podle jejich prohlášení byly zraněny desítky Izraelců. Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva přišlo při útoku o život pět radikálů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelská hlídka | Foto: ČTK/EPA

Stalo se tak podle Lidové fronty i ozbrojeného křídla hnutí Fatah při přestřelce jejich příslušníků s izraelskými vojáky a strážci osady Necarim z řad židovských osadníků. Arabské vysílání rozhlasové stanice BBC uvedlo, že izraelská armáda poté v odvetné operaci ostřelovala sousední arabskou vesnici. Při tomto zásahu zemřel osmiletý palestinský chlapec.

Podle pozorovatelů se situace a atmosféra na palestinských územích neustále zhoršuje. Veřejnost v Izraeli žije v této souvislosti pohřbem patnáctileté dívky, která zahynula v noci na čtvrtek při sebevražedném útoku na severu Tel Avivu, a osudem osmi zraněných, kteří jsou dosud v nemocnici.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme