Násilí na předměstích Paříže neustává

Auta v plamenech, napadené městské autobusy, zničené školky - to je obrázek z periferií francouzských měst. Už devátou noc dávali chudí přistěhovalci najevo, že se cítí být na okraji společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouliční násilí v Paříži | Zdroj: ČTK

Roznětkou nynější vlny násilí bylo dosud nevyjasněné úmrtí dvou mladíků u Paříže. Lidé vykrádají auta, zapalují je a poškozují budovy. Ani posílené policejní hlídky nedokázaly takzvané městské válce zabránit. Konkrétní čísla: policisté po této noci napočítali 754 zapálených aut, z nich čtvrtinu mimo pařížský region. Počet zadržených mladých útočníků přesáhl dvě stovky.

Hlavními aktéry nepokojů jsou imigranti, kteří mají nízké platy a žijí v uzavřených komunitách. Spojené státy už Paříž upozornily, že současný stav je výsledkem nízké integrace afrických a arabských přistěhovalců. Jak ale pro televizi BBC řekl poslanec francouzského parlamentu Hervé Mariton, za špatné začlenění do společnosti nemůže jen administrativa, ale i přistěhovalci sami.

Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme