Násilí na předměstích Paříže neustává

Auta v plamenech, napadené městské autobusy, zničené školky - to je obrázek z periferií francouzských měst. Už devátou noc dávali chudí přistěhovalci najevo, že se cítí být na okraji společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouliční násilí v Paříži | Foto: ČTK/AP

Roznětkou nynější vlny násilí bylo dosud nevyjasněné úmrtí dvou mladíků u Paříže. Lidé vykrádají auta, zapalují je a poškozují budovy. Ani posílené policejní hlídky nedokázaly takzvané městské válce zabránit. Konkrétní čísla: policisté po této noci napočítali 754 zapálených aut, z nich čtvrtinu mimo pařížský region. Počet zadržených mladých útočníků přesáhl dvě stovky.

Hlavními aktéry nepokojů jsou imigranti, kteří mají nízké platy a žijí v uzavřených komunitách. Spojené státy už Paříž upozornily, že současný stav je výsledkem nízké integrace afrických a arabských přistěhovalců. Jak ale pro televizi BBC řekl poslanec francouzského parlamentu Hervé Mariton, za špatné začlenění do společnosti nemůže jen administrativa, ale i přistěhovalci sami.

Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme