Násilí v Indonésii má 21 obětí

Při nepokojích v indonéské provincii Irian Jaya zemřelo včera 21 liádí a další čtyři desítky byly zraněny. Boje vypukly poté, co policie ve městě Wamena stáhla ze stožáru vlajku separatistů. Informovala o tom indonéská agentura Antara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté včera zasáhli proti lidem, kteří protestovali proti stažení vlajky. Zastřelili při tom dva separatisty. K protestu se pak přidali tamní lidé, kteří agresi obrátili proti přistěhovalcům. Podle Antary jsou mezi mrtvými občané z jiných částí Indonésie, kteří byli zabiti mačetami a šípy. Irian Jaya je jedno z indonéských ohnisek separatismu. Leží v západní části Nové Guineje a tvoří 22 procent území Indonésie, k níž formálně patří od roku 1969. Od té doby zde vedou partyzáni z Hnutí za svobodnou Papuu boj za nezávislost. Čtvrtina z 2,5 miliónu obyvatel pochází z jiných částí země. Někteří přišli dobrovolně, ale mnoho z nich také v rámci přesídlovacího programu Jakarty.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme