Násilí v Iráku si vyžádalo přes 40 lidských životů

Útoky v Iráku nepřestávají - za posledních 24 hodin při nich zemřelo více než 40 lidí. Sebevražedný atentát v centru Bagdádu zabil dnes ráno nejméně 4 lidi a dvě desítky zranil. U města Káim nedaleko hranic se Sýrií pak našli iráčtí policisté dvě desítky zastřelených civilistů. K násilným incidentům došlo i na jiných místech země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Bagdádu

výbuch v Bagdádu | Zdroj: ČTK

K dnešnímu útoku v Bagdádu se na internetu přihlásili lidé z irácké skupiny jordánského teroristy abú Músy Zarkávího, napojené na Al-Káidu. V prohlášení uvádějí, že nedaleký hotel, který využívali iráčtí policisté, byl "židovským útočištěm".

Při jiném útoku zastřelili neznámí ozbrojenci ředitele jedné z bagdádských nemocnic a násilí se nevyhnulo ani Basře na jihu země. Při výbuchu bomby nastražené u silnice tam zemřel policista.

Nález 19 mrtvých těl u města Káim nedaleko hranic se Sýrií je zatím zahalen tajemstvím. Oběti byly sice v civilních šatech a byla mezi nimi žena, jeden ze zavražděných měl však u sebe policejní doklady, a je tak možné, že šlo o útok na rodící se irácké ozbrojené síly.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme