Násilí v Iráku si vyžádalo přes 40 lidských životů

Útoky v Iráku nepřestávají - za posledních 24 hodin při nich zemřelo více než 40 lidí. Sebevražedný atentát v centru Bagdádu zabil dnes ráno nejméně 4 lidi a dvě desítky zranil. U města Káim nedaleko hranic se Sýrií pak našli iráčtí policisté dvě desítky zastřelených civilistů. K násilným incidentům došlo i na jiných místech země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Bagdádu | Foto: ČTK/AP

K dnešnímu útoku v Bagdádu se na internetu přihlásili lidé z irácké skupiny jordánského teroristy abú Músy Zarkávího, napojené na Al-Káidu. V prohlášení uvádějí, že nedaleký hotel, který využívali iráčtí policisté, byl "židovským útočištěm".

Při jiném útoku zastřelili neznámí ozbrojenci ředitele jedné z bagdádských nemocnic a násilí se nevyhnulo ani Basře na jihu země. Při výbuchu bomby nastražené u silnice tam zemřel policista.

Nález 19 mrtvých těl u města Káim nedaleko hranic se Sýrií je zatím zahalen tajemstvím. Oběti byly sice v civilních šatech a byla mezi nimi žena, jeden ze zavražděných měl však u sebe policejní doklady, a je tak možné, že šlo o útok na rodící se irácké ozbrojené síly.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme