Násilí v pásmu Gazy pokračuje

Dvakrát musel být během posledních čtyřiadvaceti hodin úplně zastaven provoz na dvou silnicích uprostřed Izraele. Důvodem byly demonstrační výbušniny, které tam položili příslušníci radikální pravice. Při násilnostech bylo několik lidí zraněno. Armáda některé osady vyhlásila za uzavřenou vojenskou zónu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci zablokovali silnici do bloku židovských osad Guš Katif

Izraelští vojáci zablokovali silnici do bloku židovských osad Guš Katif | Zdroj: ČTK

U každé demonstrační výbušniny bylo napsáno: Protest proti plánu na odchod Izraele z pásma Gazy. Jeden incident se odehrál v blízkosti města Netanja, kde došlo před dvěma dny k teroristickému útoku islámského džihádu. Policii se ale nepodařilo zadržet pachatele.

Naopak v pásmu Gazy izraelští vojáci s použitím násilí uvolnili přechod Kissufim do židovských osad Guš Katif. Ten zablokovali osadníci na protest proti uzavření židovských osad pro ty, kteří tam nemají trvalé bydliště.

Při násilných srážkách došlo k několika zraněním. Armáda včera večer vyhlásila zmíněné osady za uzavřenou vojenskou oblast, a to se souhlasem izraelského premiéra.

Jaromír Janev, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme