Násilí v ruské části Kavkazu pokračuje

V severokavkazských republikách v Rusku zahynuli při několika ozbrojených incidentech další lidé. Ruské bezpečnostní složky pátrají po mužích, kteří v Dagestánu zabili čtyři policisty a sedm zaměstnankyň sauny. Čtyři ruští policisté přišli také o život v nedalekém Čečensku při srážkách s tamními povstalci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Martin Mykiska

Čtvrteční útoky v Dagestánu jsou další z řady ozbrojených incidentů na severním Kavkaze. Stejně jako Ingušsko, odkud mimo jiné jsou útoky na bezpečnostní složky hlášeny prakticky každý den, se i Dagestán potýká s rostoucím násilím.

Podle pozorovatelů to souvisí především s konfliktem bezpečnostních sil a ozbrojenců v sousedním Čečensku, kde ruská policie při mohutné akci proti členům údajné nelegální skupiny zabila dva bojovníky, přičemž čtyři policisté přišli o život.

Kritici tvrdí, že násilí na Kavkaze podněcuje masivní pošlapávání lidských práv ze strany místních i federálních silových struktur a úřadů. K většímu úsilí při dodržování lidských práv vyzvala ruského prezidenta Dmitrije Medveděva v předvečer páteční schůzky německá kancléřka Angela Merkelová.

Přečtěte si také:
V ruském Ingušsku zastřelili ozbrojenci ministra pro výstavbu
Na Kavkaze roste napětí po atentátu na ingušského prezidenta
Neznámý útočník se pokusil zabít ingušského prezidenta
Ruská armáda pátrá v Ingušsku po teroristech
Policie v Ingušsku zastřelila zakladatele opozičních internetových stránek
Při násilnostech v Ingušsku nejméně 60 mrtvých
V Ingušsku po bojůvkách 50 mrtvých

Lenka Kabrhelová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme