Násilí v ruské části Kavkazu pokračuje

V severokavkazských republikách v Rusku zahynuli při několika ozbrojených incidentech další lidé. Ruské bezpečnostní složky pátrají po mužích, kteří v Dagestánu zabili čtyři policisty a sedm zaměstnankyň sauny. Čtyři ruští policisté přišli také o život v nedalekém Čečensku při srážkách s tamními povstalci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: Martin Mykiska

Čtvrteční útoky v Dagestánu jsou další z řady ozbrojených incidentů na severním Kavkaze. Stejně jako Ingušsko, odkud mimo jiné jsou útoky na bezpečnostní složky hlášeny prakticky každý den, se i Dagestán potýká s rostoucím násilím.

Podle pozorovatelů to souvisí především s konfliktem bezpečnostních sil a ozbrojenců v sousedním Čečensku, kde ruská policie při mohutné akci proti členům údajné nelegální skupiny zabila dva bojovníky, přičemž čtyři policisté přišli o život.

Kritici tvrdí, že násilí na Kavkaze podněcuje masivní pošlapávání lidských práv ze strany místních i federálních silových struktur a úřadů. K většímu úsilí při dodržování lidských práv vyzvala ruského prezidenta Dmitrije Medveděva v předvečer páteční schůzky německá kancléřka Angela Merkelová.

Přečtěte si také:
V ruském Ingušsku zastřelili ozbrojenci ministra pro výstavbu
Na Kavkaze roste napětí po atentátu na ingušského prezidenta
Neznámý útočník se pokusil zabít ingušského prezidenta
Ruská armáda pátrá v Ingušsku po teroristech
Policie v Ingušsku zastřelila zakladatele opozičních internetových stránek
Při násilnostech v Ingušsku nejméně 60 mrtvých
V Ingušsku po bojůvkách 50 mrtvých

Lenka Kabrhelová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme