Násilí v Sýrii pokračuje, vládní jednotky prý ostřelují další část Homsu

Ze Sýrie přicházejí další zprávy o násilí a obětech. Syrské jednotky pokračují v ofenzívě proti odpůrcům režimu. Podle opozičních organizací armáda ostřeluje další část Homsu, Jobar. Do města se navíc stále nedaří dostat zahraniční humanitární pomoc. Konvoj, vypravený Mezinárodním červeným křížem, už od pátku čeká před branami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie. Hořící rafinerie ve městě Homs | Zdroj: Reuters

Sedm obětí a několik zraněných má na svědomí sebevražedný atentátník, který zabíjel v jihosyrském městě Derá. Informuje o tom syrská státní agentura Sana s tím, že k útoku došlo v blízkosti vojenského kontrolního stanoviště.

Opoziční aktivisté nicméně popírají, že by za incidentem stál atentátník. Jiné vysvětlení ale neuvedli. Z oblasti také přicházejí informace o střetech mezi vládními jednotkami a přeběhlíky.

Vojáci odmítli vpustit do syrského Homsu konvoj s humanitární pomocí

Číst článek

Síly prezidenta Bašára Asada pokračují v krvavé ofenzívě i jinde v zemi. Vojáci podle turecké agentury Anadolu zaútočili na příslušníky opozice v jedné vesnici u hranice s Tureckem a zapálili několik domů.

Navzdory mezinárodním snahám se situaci v Sýrii stále nedaří uklidnit. Své znepokojení zopakoval generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Konkrétně kvůli zprávám, které přicházejí z dobytého Homsu. Podle nich prý syrské vládní jednotky popravují, zatýkají a mučí odpůrce režimu.

Syrský režim naprosto selhal, kritizoval generální tajemník OSN

Číst článek

Do města vyrazil se zahraniční humanitární pomocí také konvoj, který vypravil Mezinárodní výbor Červeného kříže. Ten chce nouzovou lékařskou a materiální pomocí zásobit oblasti, které přes tři týdny čelily obléhání a ostřelování syrskými vládními jednotkami. Syrské úřady ho ale do poničeného města zatím nepustily.

Západním diplomatům ale předaly ostatky dvou novinářů, kteří v Homsu zemřeli. Američanka Marie Colvinová a Francouz Rémi Ochlik přišli o život minulý týden. V době útoku byli v tiskovém středisku v Homsu také další dva reportéři, kteří utrpěli zranění. Mise na jejich záchranu byla nakonec úspěšná a William Daniels a Edith Bouvierová včera odletěli do Paříže.

Lubica Bergmanová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme