Násilí vedlo ke znovuuzavření letiště v Gaze

Palestinci dnes zastřelili na jihu pásma Gazy jednu Izraelku, která jela automobilem do práce na celnici v Rafáhu. Oznámila to dnes izraelská armáda, která krátce nato uzavřela tento přechod mezi pásmem Gazy a Egyptem. Židovský stát dnes znovu uzavřel mezinárodní letiště v Gaze, kde byl obnoven provoz v úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci ráno ostřelovali automobil se třemi Izraelci, který se převrátil. Zranění byli převezeni do nemocnice, žena zemřela při převozu.

Nemocniční zdroje v Gaze oznámily, že na následky zranění ze sobotních potyček dnes zemřel sedmnáctiletý Palestinec. Podle agentury Reuters dnešní dvě oběti znamenají, že od začátku nepokojů, tedy od 28. září, zemřelo 180 lidí.

Letiště v Gaze, za jehož bezpečnost odpovídá Izrael, je od září uzavřeno počtvrté. O tom, kdy bude provoz obnoven, rozhodne podle izraelských zdrojů „bezpečnostní situace“. Palestinská správa letiště to považuje za „porušení protokolu o provozu“, podle něhož mělo být letiště otevřené celý rok kromě židovského svátku Jom Kipur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme