Násilnosti provázely přednášku předsedkyně Svazu vyhnanců na postupimské univerzitě

Předsedkyně Svazu vyhnanců Erika Steinbachová odřekla kontroverzní cyklus přednášek na univerzitě v Postupimi. Vedly ji k tomu násilnosti doprovázející první z řady proslovů o "dějinách německého osidlování Střední a Východní Evropy." Minulý týden se o ně postarala asi stovka radikálních studentů, která univerzitní sál zablokovala a vzala útokem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Erika Steinbachová

Erika Steinbachová | Foto: Bundestag.de

Na přítomné se snesly balónky naplněné vodou a jednoho z posluchačů pořezaly v obličeji střepy z hozené lahve. Protestující studenty, kteří zablokovali všechny východy ze sálu a zaklesli se jeden do druhého, musela zpacifikovat až policie.

Studentští aktivisté dali tímto krajním způsobem najevo, že se nesouhlasí se zpochybňováním německé východní hranice ze strany Steinbachové. A nelíbí se jim ani údajné ignorování zločinů německých vojáků.

Šéfka Svazu vyhnanců aktivisty označila za "skupinu zaslepených a násilí vyhledávajících lidí, která dává přednost potyčkám před informacemi a diskuzí." Přednášek na Postupimské univerzitě se prý vzdala kvůli tomu, že vedení vysoké školy není schopné zajistit jejich klidný průběh.

Jiří Hošek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme