Násilností ve Francii opět přibylo

Nepokoje ve Francii pokračují, počet násilností během poslední noci navíc znovu stoupl. Podle policie shořelo ve francouzských městech více než 500 aut. Nárůst nepokojů v mimopařížských oblastech se projevil i přesto, že na tento víkend byla přijata zpřísněná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící auto na lyonském předměstí | Foto: AFP

Ze strachu před ohlašovanými násilnými akcemi v samém centru Paříže umístila policejní prefektura posílené hlídky v ulicích hlavního města, jakož i na linkách příměstských rychlovlaků vedoucích z předměstí do Paříže. Z toho důvodu se v pařížském okolí vyskytlo méně incidentů než během předešlé noci.

Násilí však stouplo v okolí jiných francouzských měst, čímž se potvrdilo varování ministra vnitra Sarkozyho, který ve čtvrtek upozornil na to, že situace není ještě zdaleka uvedena do normálu.

Už šestou noc v řadě hlásí úmyslné zapalování aut i Belgie. Tam v noci na dnešek někdo podpálil asi 15 vozidel z toho osm v metropoli Bruselu. Podle belgických úřadů se ale jedná o "izolované" případy, které neprovází větší nepokoje, jako je tomu už dva týdny v sousední Francii.

Veronika Uhlířová-Lefrancois Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme