Nastupující americký prezident Obama vyznává pohyb

Vánoční svátky lákají asi většinu z nás spíš ke stolu a k posezení než k fyzické aktivitě. Podobné je to v Americe, kde trpí dvě třetiny lidí nadváhou nebo přímo obezitou. Pro nastupujícího amerického prezidenta Baracka Obamu jsou ale tělocvična a posilovna místem, kde prý odpočívá nejraději.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátor Barack Obama - demokratický kandidát na prezidenta USA | Foto: www.barackobama.com

Svědčí o tom i program budoucího prvního muže USA na rodné Havaji, kam odjel na dvoutýdenní dovolenou. Reportéři místního listu Honolulu Advertiser, kteří kroky budoucího prezidenta neúnavně sledují, hlásí, že přímo z tělocvičny míří na golfové hřiště. Do posilovny jezdí s manželkou Michelle a ranní dávku cvičení prý končí v řádně propoceném tričku.

Obamovi předchůdci Bill Clinton a a aktuálně končící George Bush sice také nejsou žádné bábovky. Bill Clinton si v úřadě často chodil zaběhat, George Bush má rád vyjížďky na horském kole. Ale pro Baracka Obamu je podle všeho fyzická aktivita nutností. Podle listu Washington Post strávil budoucí prezident v období od listopadových voleb v tělocvičně nebo posilovně každý den asi hodinu a půl. I v době prezidentské kampaně, kdy cestoval ze státu do státu, mu jeho štáb předem zařizoval, aby mohl navštívit fitness centrum nebo zahrát košíkovou.

Zprávy o Obamově potřebě pohybu by se daly považovat za povrchní banality, o kterých noviny píší kvůli nedostatku jiných témat. Ale nadváha a obezita představují pro Spojené státy stále vážnější problém. Navíc zasahují především mladou generaci. Za posledních třicet let se počet dospívajících Američanů trpících nadváhou ztrojnásobil.

Bohatší Američané s vyšším vzděláním sice obvykle dbají na zdravý životní styl. Hlídat si váhu, jíst zdravě a sportovat je stále populární, ale jen u menšiny. Pro většinu může být Barack Obama, podle časopisu Time osobnost roku, a jeho vztah k pohybu novou inspirací.

Hlídáte si po Vánocích své kilogramy i konzumaci alkoholu před Silvestrem? Hlasujte v naší anketě!

Milan Kopp, Vít Pohanka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme