NATO a Rusko obnoví spolupráci

Severoatlantická aliance by měla dnes obnovit s Ruskem normální spolupráci ve vojenské rovině. Ta nefunguje od rusko-gruzínské krize, ke které došlo před rokem a půl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NATO - vlajky

Do Bruselu přijíždí na formální schůzku s Vojenským výborem náčelník ruského generálního štábu Nikolaj Makarov. Vojenský výbor sdružuje kolegy ruského generála z 28 zemí NATO. Členy výboru bude hlavně zajímat podpora, jakou může Rusko poskytnout mezinárodním operacím aliance v Afghánistánu a boji proti terorismu, má se jednat o plán pro letošní rok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o jednání Ruska se Severoatlantickou aliancí připravila redaktorka Lenka Buriánková.

Moskva a NATO spolu nemluví od rusko-gruzínského konfliktu na Kavkaze v srpnu 2008. Gruzie odmítá nezávislost separatistických oblastí Jižní Osetie a Abcházie, Rusko naopak v důsledku konfliktu s Gruzií samostatnost obou regionů uznala.

Právě v otázce Gruzie panují mezi Ruskem a NATO stále podstatné rozpory, jenže jak říkával dnes už bývalý generální tajemník Severoatlantické aliance Jaap de Hoop Scheffer, Rusko potřebuje NATO a NATO potřebuje Rusko.

Lenka Buriánková, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme