NATO opět omylem zasáhlo jednotky libyjských povstalců

Severoatlantická aliance omylem zasáhla pozice libyjských rebelů nedaleko ropného přístavu Brega. Došlo k tomu jen krátce poté, co na ně dopadly rakety, vyslané jednotkami Muammara Kaddáfího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povstalci zasaženi raketami NATO u Bregy byli převezeni do nemocnice v Adždábii | Zdroj: Reuters

Jak z Libye informoval zvláštní zpravodaj ČRo Martin Dorazín, podle posledních informací při útoku NATO zahynulo z řad povstalců nejméně pět lidí asi dalších 10 je zraněných.

K nešťastnému incidentu došlo východně od ropného přístavu Brega, kde podle zpravodaje panuje velmi nepřehledná situace, protože tam nelze dobře odlišit jednotky Kaddáfího a povstalecké oddíly.

Podle očitých svědků povstalci byli u svých tanků, když na ně letouny NATO omylem odpálily dvě rakety. Mrtvé a zraněné převezly sanitky do nemocnice v Adždábii, která je od Bregy vzdálená asi 80 kilometrů.

Zpravodaj připomněl, že je to už druhá náhoda s tragickými následky. V sobotu při podobné situaci spojenci omylem zaútočili na konvoj povstalců u Bregy a zabili 13 lidí. Při dalším mylném zásahu ve stejné oblasti zemřelo sedm civilistů.

Martin Dorazín, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme