NATO pustí jugoslávskou armádu do oblasti s albánskými extremisty

Severoatlantická aliance se rozhodla zlikvidovat albánský extremismus na Balkáně. NATO povolilo jugoslávské armádě návrat na část hranice Kosova s Makedoniií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záměrem závažného rozhodnutí NATO je rozbít základny albánských rebelů v nárazníkové zóně mezi Kosovem a Srbskem. Generální tajemník aliance prohlásil, že NATO podporuje boj Jugoslávie a Makedonie proti albánským extremistům. Dále chce aliance redukovat celou bezpečnostní zónu na hranici Srbska a Kosova.

Mírové síly v Kosovu posílí hraniční hlídky u Makedonie a mají navázat spolupráci s makedonskými orgány při odminování území u hranic s Kosovem.

Rusko požaduje, aby Rada bezpečnosti OSN učinila konec provokačním akcím albánských extremistů na severu Makedonie. Jak informuje náš zpravodaj v Rusku, Petr Voldán, oficiální stanovisko Moskvy uvádí, že násilí páchané v Makedonii albánskými ozbrojenci musí být zastaveno. V případě pokračování, musí Rada bezpečnosti přijmout odpovídající kroky.

Petr Pospíšil, Jitka Kučerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme