NATO pustí jugoslávskou armádu do oblasti s albánskými extremisty

Severoatlantická aliance se rozhodla zlikvidovat albánský extremismus na Balkáně. NATO povolilo jugoslávské armádě návrat na část hranice Kosova s Makedoniií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záměrem závažného rozhodnutí NATO je rozbít základny albánských rebelů v nárazníkové zóně mezi Kosovem a Srbskem. Generální tajemník aliance prohlásil, že NATO podporuje boj Jugoslávie a Makedonie proti albánským extremistům. Dále chce aliance redukovat celou bezpečnostní zónu na hranici Srbska a Kosova.

Mírové síly v Kosovu posílí hraniční hlídky u Makedonie a mají navázat spolupráci s makedonskými orgány při odminování území u hranic s Kosovem.

Rusko požaduje, aby Rada bezpečnosti OSN učinila konec provokačním akcím albánských extremistů na severu Makedonie. Jak informuje náš zpravodaj v Rusku, Petr Voldán, oficiální stanovisko Moskvy uvádí, že násilí páchané v Makedonii albánskými ozbrojenci musí být zastaveno. V případě pokračování, musí Rada bezpečnosti přijmout odpovídající kroky.

Petr Pospíšil, Jitka Kučerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme