Stoltenberg bude šéfem NATO až do září 2022. ‚Čelíme největším bezpečnostním výzvám,‘ řekl

Severoatlantická aliance prodloužila ve čtvrtek o další dva roky mandát svého generálního tajemníka Jense Stoltenberga. Nejvýše postaveným civilistou v NATO by tak měl být bývalý norský premiér až do 30. září 2022. Na svých stránkách o tom informovala sama aliance.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severoatlantická aliance prodloužila ve čtvrtek o další dva roky mandát svého generálního tajemníka Jense Stoltenberga (ilustrační snímek) | Foto: Yves Herman | Zdroj: Reuters

„Spojenci vyjádřili svou podporu úsilí generálního tajemníka ve snaze přizpůsobit a modernizovat NATO a zajistit, že zůstane připravené na budoucnost,“ uvedla aliance v prohlášení.

Členství v NATO je existenčním zájmem Česka, řekl při oslavách výročí vstupu do aliance Babiš

Číst článek

Stoltenberg v reakci na prodloužení svého mandátu uvedl, že se cítí důvěrou 29 členských států poctěn. Čelíme největším bezpečnostním výzvám za poslední generaci a já se těším, že budu pokračovat ve spolupráci se všemi spojenci ve snaze NATO přizpůsobit a modernizovat,“ dodal generální tajemník.

Čerstvý šedesátník Stoltenberg působí jako nejvýše postavený civilista Severoatlantické aliance od 1. října 2014. Rekord v délce výkonu funkce generálního tajemníka zatím drží někdejší nizozemský ministr zahraničí Joseph Luns, který v čele NATO stál v letech 1971 až 1984, tedy 13 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme