NATO vezme na vědomí smlouvy USA s Českem a Polskem o radarové základně

Severoatlantická aliance vezme na vědomí jako důležitou zprávu uzavření dohod mezi Českem, Polskem a USA o možném umístění americké protiraketové základny na území obou středoevropských zemí. Na jednání ministrů zahraničí NATO v Bruselu to řekl šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg | Foto: Khalil Baalbaki

Ministři zahraničí členských států NATO považují podle šéfa české diplomacie Karla Schwarzenberga uzavření smluv o výstavbě americké radarové základny za významné pro vybudování protiraketového štítu celé Aliance.

"NATO bere na vědomí uzavření těchto smluv jako důležitou zprávu. Také vzhledem k tomu, že Aliance už ve všech plánech počítá s tímto článkem protiraketové obrany," uvedl český ministr. Dodal, že jde o důležitou zprávu pro Českou republiku. To, co Česká republika dohodla, je teď všemi v alianci uznáno, řekl Schwarzenberg.

USA chtějí v Česku umístit radarovou část své plánované protiraketové základny, v Polsku by pak chtěli umístit desítku antiraket.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme