NATO vezme na vědomí smlouvy USA s Českem a Polskem o radarové základně

Severoatlantická aliance vezme na vědomí jako důležitou zprávu uzavření dohod mezi Českem, Polskem a USA o možném umístění americké protiraketové základny na území obou středoevropských zemí. Na jednání ministrů zahraničí NATO v Bruselu to řekl šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Ministři zahraničí členských států NATO považují podle šéfa české diplomacie Karla Schwarzenberga uzavření smluv o výstavbě americké radarové základny za významné pro vybudování protiraketového štítu celé Aliance.

"NATO bere na vědomí uzavření těchto smluv jako důležitou zprávu. Také vzhledem k tomu, že Aliance už ve všech plánech počítá s tímto článkem protiraketové obrany," uvedl český ministr. Dodal, že jde o důležitou zprávu pro Českou republiku. To, co Česká republika dohodla, je teď všemi v alianci uznáno, řekl Schwarzenberg.

USA chtějí v Česku umístit radarovou část své plánované protiraketové základny, v Polsku by pak chtěli umístit desítku antiraket.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme