V jeskyni na severu Thajska by mohla být naučná stezka. Má připomínat záchranu malých fotbalistů

Thajsko plánuje zřídit naučnou stezku v nebezpečné jeskyni, ze které nedávno zachránili skupinu mladých fotbalistů a jejich trenéra. Thajské ministerstvo přírodních zdrojů už pověřilo přípravou plánů vedení národního parku, ve kterém se jeskyně Tham Luang nachází.

The Bangkok Post Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeskyně Tcham Luang Nang Non (ilustrační foto) | Zdroj: pxhere CC0 Public Domain

Thajský deník The Bangkok Post cituje vedení národního parku, které má od ministerstva za úkol detailně zmapovat, jak moc poškodili záchranáři unikátní prostředí uvnitř jeskyně. Thajsko má na svém území kolem 2000 jeskyní, přístupné jsou necelé dvě stovky z nich. 

Všichni thajští fotbalisté a trenér jsou venku. Za potlesku je převezli do nemocnice

Číst článek

Stát chce otevřením dalších využít obrovského zájmu o tajemnou a málo prozkoumanou jeskyni Tham Luang. Deník tvrdí, že ministerstvo pracuje s variantou asi 700 metrů dlouhého chodníků směrem do nitra hory, kam by turisty doprovázeli geologové i meteorolog.

Počítá se také s muzeem a pamětní sochou Saman Gunana, potápěče, který při záchranné akci zemřel. V době dešťů by prý jeskyně byla uzavřena.

Při záchranné akci se minulý týden povedlo několika stovkám záchranářů dostat všech 13 chlapců do bezpečí. Ve čtvrtek je lékaři propustili z nemocnice.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme