Navalného propustili po 20 dnech z vězení. Letos byl odsouzen už potřetí

Vůdčí osobnost ruské opozice Alexej Navalnyj byl v neděli propuštěn z vězení. Oznámil to na svém účtu na instagramu. Za mřížemi Navalnyj strávil 20 dnů za výzvy k nepovoleným shromážděním v den narozenin ruského prezidenta Vladimira Putina. Demonstrace na podporu Navalného se pak 8. října konaly v 80 ruských městech a policie při nich pozatýkala 290 lidí.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexej Navalnyj u soudu v Moskvě | Zdroj: Reuters

"Zdravím! Jsem venku," napsal Navalnyj a přidal fotografii, na níž je zachycen na ulici. Na sociální síti se zároveň svěřil s tím, že během 20 dnů stihl přečíst 20 knih, vypít 80 litrů čaje, naučit se několik slov kyrgyzsky a je připraven na práci.  

Podle své mluvčí Kiry Jarmyšové se Navalnyj "vydá přímo" do Astrachaně, města u Kaspického moře asi 1300 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Tam svolal své stoupence na demonstraci - tentokrát povolenou - na 16.00 SELČ.

Navalnyj byl letos odsouzen už potřetí. Opozičník vede volební kampaň i přesto, že podle volební komise kvůli pravomocnému odsouzení kandidovat v prezidentských volbách v březnu 2018 nemůže.

ČTK, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme