Navalnyj chce vyzvat Putina. Ohlásil kandidaturu na prezidenta

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj chce kandidovat v roce 2018 na úřad prezidenta Ruské federace, ohlásil to v úterý. V kandidatuře mu až do minulého měsíce bránil podmínečný trest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské úřady Navalnému po pěti letech vydaly pas | Zdroj: Reuters

„Do voleb jdu s programem, jak udělat Rusko spravedlivé a moderní,“ uvádí politik na svých nových stránkách zasvěcených prezidentské kampani. Podle něj Rusko potřebuje čestný rozhovor, a ne „další falešnou televizní show“. Jako své priority zmiňuje boj proti korupci a spravedlivé rozdělení bohatství Ruska.

Jako odkaz současnému ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi lze nejspíš vnímat jeho slova o tom, že "v debatě s libovolným soupeřem je ochotný dokázat, že jeho program je lepší než současný kurz“.

Ruský nejvyšší soud přitom jen minulý měsíc anuloval Navalného podmínečné odsouzení na pět měsíců v případu zpronevěry. Tento trest mu bránil v prezidentské kandidatuře. Nejvyšší soud ve věci ale nařídil soudu v Kirově nové projednání. Samotný Navalnyj považuje proces za politický a tvrdí, že měl být zproštěn viny.

Eva Mošpanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme