Navalnyj na instagramu napsal, že má teplotu a kašel. Tři ze spoluvězňů byli hospitalizovaní s tuberkulózou

Vězněný kritik Kremlu Alexej Navalnyj má teplotu 38,1 stupně Celsia a ošklivý kašel. Navalnyj to v pondělí napsal na svém instagramovém účtu. Uvedl rovněž, že tři z 15 vězňů v jeho vězeňském oddělení byli hospitalizováni s podezřením na tuberkulózu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie Navalného zadržela v lednu po návratu z Německa, kde se zotavoval z otravy loni v srpnu | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Čtyřiačtyřicetiletý Navalnyj si již dříve stěžoval, že ho trápí silné bolesti zad a pravé nohy a nedostává se mu adekvátní lékařské péče.

Řekl, že mu ve věznici poskytují jen běžné tabletky a mast proti bolesti a nechtějí mu dát léky, které mu předepsal jeho lékař. Opozičník také prohlásil, že nezná svou diagnózu.

‚Vedle močálu, se špatným jídlem.‘ Bývalí vězni popisují podmínky v kolonii, kde skončil Navalnyj

Číst článek

Ve středu oznámil, že v části pravé a později také levé nohy ztratil citlivost, a vyhlásil protestní hladovku. Už delší dobu si rovněž stěžuje, že ho vězeňská stráž v noci budí každou hodinu.

Odsouzen na 2,5 roku

Policie Navalného zadržela v lednu po návratu z Německa, kde se zotavoval z otravy loni v srpnu. Podle západních laboratoří byl otráven nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok.

Navalnyj připisuje svou otravu ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a tajné službě FSB, Moskva to popírá.

V únoru mu ruský soud změnil dříve uložený podmíněný trest za zpronevěru na nepodmíněný a poslal ho na 2,5 roku do vězeňského tábora.

Západní výzvy k osvobození Navalného a vyšetření otravy Moskva odmítá jako vměšování do vnitřních záležitostí Ruska.

Jeden z nejvýznamnějších kritiků prezidenta Putina se nachází v Pokrovu ve Vladimirské oblasti ve vězeňské kolonii IK-2, která je známá striktním režimem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme