Nejprve výzva na souboj, nyní šéf ruské Národní gardy opozičního lídra Navalného zažaloval za pomluvu

Velitel ruské Národní gardy Viktor Zolotov se rozhodl pokračovat ve sporu s disidentem Alexejem Navalným, který ho letos v létě veřejně obvinil z defraudací. Zolotov, bývalý bodyguard prezidenta Vladimira Putina, nejdřív Navalného neúspěšně vyzval na souboj, teď žádá soud o přiznání milionové kompenzace za pomluvu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexej Navalnyj. Ilustrační foto. | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Navalnyj tvrdí, že Zolotov a jeho kolegové přišli nezákonně k majetku za 3,5 miliardy rublů (1,2 miliardy Kč) při dojednávání kontraktu na dodávku potravin pro příslušníky Národní gardy. Čtyřiašedesátiletý Zolotov obvinění rozhořčeně popřel a navrhl Navalnému souboj.

Šéf ruské národní gardy vyzval na souboj Navalného. ‚Udělám z vás šťavnatou sekanou,‘ vzkázal disidentovi

Číst článek

„Vyzývám vás k souboji v ringu nebo na tatami, jak je libo. Slibuji, že z vás udělám pěknou šťavnatou sekanou,“ řekl v září generál ve videoklipu na síti YouTube.

Navalnyj nabídku přijal, vyzval ovšem Zolotova k diskusnímu souboji v přímém přenosu na některém celostátním televizním kanálu. Na tento návrh šéf Národní gardy nereagoval.

V úterý ruská média oznámila, že generál Zolotov podal na Navalného žalobu za pomluvu a žádá náhradu ve výši jednoho milionu rublů (přes 340 000 Kč).

Opoziční vůdce prohlásil, že své tvrzení snadno u soudu doloží. Poznamenal přitom, že finanční transakce Národní gardy zkoumala i ruská tajná policie FSB.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme