Návrat našich zdravotníků z Kábulu musel být odložen

Odlet příslušníků české 6. polní nemocnice v Afghánistánu, kteří se v rámci střídání nyní vracejí domů, musel být nejméně o jeden den odložen. Jak uvádí naše kábulská spolupracovnice z agentury Epicentrum Petra Procházková, návrat plánovány původně na úterý byl zrušen z bezpečnostních důvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

český voják ISAF | Foto: Petr Beneš
Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Procházková: Odlet Čechů odložen

Existují důvěryhodné informace o tom, že v dohledné době má být sestřeleno některé z letadel, řekl pro Radiožurnál velitel nemocnice plukovník Jindřich Sitta. Velení mezinárodních mírových sil ISAF v Afghánistánu proto vyhlásilo vyšší stupeň pohotovosti. Provoz kábulského letiště je omezen.

Afghánská vláda sice zatím nepozastavila provoz civilní státní společnosti Arianna, ale vojenská část letiště přijímá pouze v noci a jen vojenská letadla. Protože naši vojáci a zdravotníci měli odletět civilním letounem, ovšem právě z vojenské části letiště, musí být jejich návrat odložen.

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme