Návrh na rozdělení leteckých pasažérů pobouřil německé politiky

Návrh nového šéfa Asociace německých letišť na zavedení kontrol podle věku, pohlaví a etnické příslušnosti vyvolal pobouření napříč politickými stranami. Zejména kategorizace podle etnického původu vyvolává vzpomínky na děsivé období nacistické říše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Air Berlin, které mělo přepravit výbušninu.jpg

Rozhovor nového šéfa Asociace německých letišť Blumeho pro Rýnský deník vyvolal v Německu značné pozdvižení. Rozdělení cestujících do rizikových skupin by mělo být podle Blumeho ku prospěchu všech cestujících. Prý to tak funguje i v Izraeli.

Politici tuto myšlenku okamžitě zamítli. Zahraničněpolitický expert CDU Polenz pro internetový portál Spiegel označil návrh za politicky stupidní, protiústavní a z politicko-bezpečnostních hledisek nebezpečný.

Je lehce představitelné, jaké by byly reakce zemí, jejichž občané by byli zařazeni do rizikové skupiny. Čím dříve upadne návrh v zapomnění, tím lépe, soudí vládní expert na zahraniční politiku.

Klára Stejskalová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme