Návštěva Prahy má pomoci Netanjahuovi z mezinárodní izolace

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu čelí rostoucí mezinárodní izolaci, protože nečiní žádné praktické kroky v mírovém procesu s Palestinci. S odvoláním na vysoké vládní představitele to napsal izraelský deník Ha'arec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: Ronen Zvulun

Světoví politici podle citovaných činitelů přestávají věřit, že kromě rétoriky má Netanjahu také skutečné mírové plány. Ha'arec uvádí, že Netanahuovi má za této situace pomoci dubnová cesta do Bulharska a do České republiky.

Oba tyto státy patří ke skupince evropských zemí, které nikdy nekritizují Izrael a to ani ve věci rozšiřování židovských osad. Tak popisuje Ha'arec přístup Sofie a Prahy k blízkovýchodnímu konfliktu. Návštěva Bulharska a Česka bude pro Netanjahua první zahraniční cestou po pěti měsících, pokud se nepočítá pár hodin v Egyptě na začátku ledna.

Ha'arec upozorňuje, že stále více velkých zemí mezitím dává najevo rozladění z izraelské politiky a kontakty s Netanjahuem omezuje. Dokonce i německá kancléřka Merkelová prý mu nedávno řekla, že nestačí pouze líbivé projevy, ale že vůči Palestincům jsou také potřeba praktické kroky.

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme