Návštěvníkům festivalu Pohoda tropická vedra nevadí

Přes 25 tisíc lidí tančí v tropických teplotách na vojenském letišti v Trenčíně, kde se koná hudební festival Pohoda 2007. Pořadatelé už rozdali desetitisíce litu vody a před sprchami stále stojí dlouhé fronty. Zábavu na největším a nejrozmanitějším festivalu na Slovensku ovlivňuje jen minimálně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kropení na Pohodě 2007 | Zdroj: ČTK

Po přistávací dráze neustále projíždějí kropícími vozy a tanečníci se těší jako malé děti. Každá kapka je na rozpáleném betonu drahá. "Teď zrovna kropí, to je paráda," říká mladík z Hradce Králové a jeho kamarádka doplňuje. "Jezdí pořád, bez toho by se to nedalo vydržet. Je tu hromada sprch, ale dostat se tam je těžké, takže radši chodím každých deset minut ke kohoutku vodou". Podle zdravotníků zatím horko žádné vážné problémy nepřineslo.

Festival nabízí směsici všech různých stylů a stalo už se pravidlem, že si lidé kupují lístky několik měsíců dopředu, aniž by věděli, co je na Pohodě čeká. "My jsme si koupili lístky už v lednu, je to levnější a vždycky to dobře dopadne," směje se dvojice dívek, které přijeli z Příbrami. Hlavy jim zdobí, stejně jako stovkám dalších lidí papírové klobouky, které organizátoři rozdávají.

Největším tahákem dnešního noci je francouzská dvojice Air, hraje tu i momentálně nejslavnější česká kapela Gipsy. cz a nad ránem čeká tanečníky vítání slunce za doprovodu oktetu slovenských violoncellistů.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme