Návštěvu amerického prezidenta v Kanadě doprovázejí výpady

První den návštěvy amerického prezidenta Bushe v Kanadě provázely tisícové demonstrace. George Bush svým hostitelům řekl, že chápe, že bylo mnoho Kanaďanů proti válce v Iráku, ale že si myslí, že udělal správně a bude v tom pokračovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Foto: Miroslav Konvalina

Druhý den návštěvy stráví americký prezident v provincii Nové Skotsko, aby občanům města Halifax poděkoval za to, že v době odklonu letecké dopravy 11. září 2001 pomohli vyděšeným Američanům.

Návštěva prezident Bushe v Kanadě má zlepšit vzájemné vztahy, ale místo toho spíše otevřela staré rány. Americké televize neustále opakují výrok bývalé poslankyně kanadského parlamentu, která rozšlapala figurku George Bushe a nazvala iráckou koalici, koalicí idiotů.

Američtí televizní komentátoři nezůstávají pozadu a tvrdí, že Kanada by se bez Americké podpory rovnala Hondurasu a bez ochrany Spojených států by si na ní trouflo i Norsko. Ostré slovní výměny se soustřeďují na to, která z těchto severoamerických zemí potřebuje tu druhou více.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme