Návštěvu amerického prezidenta v Kanadě doprovázejí výpady

První den návštěvy amerického prezidenta Bushe v Kanadě provázely tisícové demonstrace. George Bush svým hostitelům řekl, že chápe, že bylo mnoho Kanaďanů proti válce v Iráku, ale že si myslí, že udělal správně a bude v tom pokračovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush | Foto: Miroslav Konvalina

Druhý den návštěvy stráví americký prezident v provincii Nové Skotsko, aby občanům města Halifax poděkoval za to, že v době odklonu letecké dopravy 11. září 2001 pomohli vyděšeným Američanům.

Návštěva prezident Bushe v Kanadě má zlepšit vzájemné vztahy, ale místo toho spíše otevřela staré rány. Americké televize neustále opakují výrok bývalé poslankyně kanadského parlamentu, která rozšlapala figurku George Bushe a nazvala iráckou koalici, koalicí idiotů.

Američtí televizní komentátoři nezůstávají pozadu a tvrdí, že Kanada by se bez Americké podpory rovnala Hondurasu a bez ochrany Spojených států by si na ní trouflo i Norsko. Ostré slovní výměny se soustřeďují na to, která z těchto severoamerických zemí potřebuje tu druhou více.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme