Návštěvu papeže Františka v Gruzii provází nízký zájem i protesty pravoslavných křesťanů

Na mši, kterou sloužil papež František na fotbalovém stadionu v Tbilisi, přišlo jen asi tři tisíce lidí. I druhý den návštěvy provází protesty. Před stadionem proti papeži protestovalo na padesát lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František a pravoslavný patriarcha v Gruzii | Foto: Reuters

Ti papeži vyčítají, že cílem jeho návštěvy v zemi je misijní činnost, tedy šíření katolictví. Gruzie je již však téměř dva tisíce let pravoslavnou zemí a o katolictví prý nestojí, tvrdí jeden z protestujících, pravoslavný kněz David. V zemi se ke katolictví hlásí jen 3 procenta lidí.

O tom svědčí i nízká účast na sobotní mši. Na fotbalový stadion s kapacitou 25 tisíc diváků přišlo asi jen tři tisíce lidí. Oproti očekávání se bohoslužby nezúčastnila ani delegace pravoslavného patriarchy, který papeže v pátek uvítal.

Papež při bohoslužbě mimo jiné vyzdvihl úlohu gruzínských žen a vyzval k otevřenosti a dialogu. Pomodlil se také za lidi, kteří trpí bezprávím. V neděli papež odjede z Gruzie na návštěvu Ázerbájdžánu.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme